![Ordu’da Trafik Haftası Etkinliği](https://orduhabertv.com/wp-content/uploads/2024/05/AW200253_01-scaled.jpg)
Ordu’da Karayolu Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, trafik polisleri cadde üzerinde araçları durdurarak sürücülere hayati mesajlar verdi. Altınordu ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, özellikle yaya yolları ve trafik kuralları üzerine bilgilendirme yapıldı. Lise öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte, sürücülere emniyet kemerinin önemi ve trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, sürücülere ve yayalara yönelik el broşürleri ve hediyeler dağıtılarak bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan okul yetkilileri, bu tür etkinliklerin can ve mal güvenliği için önemli olduğunu belirtirken, sürücüler de trafik kurallarına uyma konusunda daha dikkatli olacaklarını ifade ettiler.